Gościem być…

Gościem być…

Co znaczy być gościem na własnym ślubie? To znaczy śmiać się i bawić do białego rana, spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi, to wreszcie chłonąć każdą chwilę spędzoną w tym dniu z ukochaną, ukochanym. Tak, to zdecydowanie ten piękny czas...

Wszyscy w eleganckich strojach, w dobrych humorach oddają się zabawie, chłoną całe piękno i magię wydarzenia. W końcu tak niewiele na co dzień jest takich chwil. Ale… Czy kiedykolwiek słyszeliście od pary młodej, że nie jest zmęczona weselem? Czy ktoś z Waszych bliskich, znajomych, bądź może Wy sami możecie powiedzieć, że podczas Waszego wesela mogliście skupić się tylko na waszej połówce, wspólnej zabawie? Pary z którymi mamy do czynienia, czy to w życiu zawodowym czy też prywatnym, są zgodni co do tego, że wesele minęło im tak szybko, że nawet nie zdążyli go przeżyć, z wszystkimi się pobawić, a co dopiero czerpać radość ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Częściowo przez to, jak wiele obowiązków mieli tego dnia. To przedstawia nam obraz zapotrzebowania na pomoc dla Was. Pomoc w postaci osoby, która będzie głową na Waszym przyjęciu. Nie zastąpi oczywiście Waszej roli, ale stanie się pierwszym kontaktem dla wszystkich osób: zaproszonym, podwykonawców, obsługi. Będzie znała odpowiedź na każde pytanie od: “gdzie jest toaleta”, “czy w związku z przemówieniem świadka przesuwamy podawanie dań” lub “ co robimy bo nie ma prądu?!”. Częściowo taką osobą staje się manager sali. Jednak tutaj przestrzegamy zawsze nasze pary - pamiętajcie, ta osoba przede wszystkim chroni interesy sali i obsługi, a kto zadba o waszą pozycję?...
Wszystko to sprawia, że w takich momentach naprawdę warto zatrudnić koordynatora na własny ślub.

Wiecie już kim jesteśmy, czym się zajmujemy i jak bardzo to lubimy. Nie zawsze jednak zdajecie sobie sprawę z tego jak wyglądają świadczone przez nas usługi, co niejednokrotnie powstrzymuje Was przed kontaktem z nami. Dlatego dziś pokrótce opowiemy jak wygląda praca koordynatora ślubnego.
Nasza przygoda zaczyna się od spotkania. W klimatycznym, spokojnym miejscu poświęcamy sobie godzinę lub dwie aby się lepiej poznać, wysłuchać Was. Jeżeli nie macie czasu, żaden problemu, porozmawiamy przez Skype, telefon, email. Opowiecie nam o tym jak chcecie by wyglądało Wasze wesele, na jakie atrakcje się zdecydowaliście i z jakimi podwykonawcami będziemy się kontaktować. Czasem dzięki takiej rozmowie sprawdzacie również check listę i niejednokrotnie okazuje się, że jeszcze czegoś brakuje: “myśleliśmy nad fotobudką jednak jeszcze się na nikogo nie zdecydowaliśmy”, “wujek ma pożyczyć samochód do ślubu ale na 100% będziemy wiedzieć dzień przed weselem”. W takich sytuacjach też jesteśmy dla Was. Doradzamy, pomagamy uzupełnić luki. Jak wszystko mamy już ustalone konstruujemy scenariusz ślubu. Planujemy cały dzień od początku (od make-up’u Panny Młodej) do końca (do końca zabaw weselnych - lub poprawin jeżeli są). Następnie kontaktujemy się z każdym podwykonawcą, przekazując im informacje dotyczące scenariusza, dzięki czemu każdy wie kiedy ma wykonać swoją pracę, kiedy są zaplanowane atrakcje i kiedy są podawanie dania podczas wesela. Ale to nie wszystko. W dniu ślubu jesteśmy z wami od samego rana, pilnujemy by wszystko szło zgodnie z planem, aby nie było żadnych opóźnień, ani wpadek. Spytacie po co to wszystko? No właśnie po to, byście mogli czuć się gośćmi na własnym ślubie.

Koordynator zapewni wam komfort, zabawy, przeżywania swojego wesela i cieszenia się wszystkim tym na co tak długo pracowaliście i czekaliście. Przykro nam gdy słyszymy od par: „ Żałuję, że nie mieliśmy kogoś do pomocy…”.
I zapewne myślicie, że taką osobą może być mama, świadek, siostra…. Co nie jest do końca prawdą. Oczywiście wam nie odmówią! Wasi bliscy nie zdejmą jednak z was całego ciężaru, w ważniejszych kwestiach i tak będą przychodzić do was z milionem rozterek co prowadzi nas znów do punktu wyjścia. Dodatkowo mamy więcej osób oprócz nas samych,, które nie skorzystało z waszego przyjęcia, zmęczonych pracą i pilnowaniem obowiązków.
Zastanówcie się zatem czy warto?
Jak cenny jest wasz odpoczynek, zadowolenie i radość w tym jednym jedynym dniu?

photo: pinterest i realizacje Maridelle

N. & K.