Różowy roczek

Różowy roczek

Czy są wśród Was szczęśliwi rodzice, których pociechy skończą niedługo roczek?
Jeśli tak, to świetnie się składa! Pokażemy Wam jak może wyglądać oryginalna oprawa przyjęcia - dziś wersja dla dziewczynek, czyli różowy roczek. Ten ukochany przez dzieci kolor w odpowiedniej stylizacji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

1. Zaczynamy od zaproszeń. Czy to potrzebne? I tak i nie. Utarło się, że zaproszenia na roczek swoich dzieci rodzice kierują w formie ustnej. Jeśli natomiast zdecydujecie się na ich bardziej wyszukaną formę, na pewno wzbudzą w gościach zainteresowanie. Wiele sklepów internetowych oferuje gotowe wzory w pakiecie kartki i koperty. Zatem przy niewielkim wysiłku zdobywacie uwagę zaproszonych i podkręcacie podniosłość wydarzenia.

2. Goście zostali zaproszeni. Teraz czas pomyśleć o słodkościach, wyglądzie stołu i dekoracjach. Tu jest miejsce na najdrobniejsze szczegóły, które zrobią wrażenie na zaproszonych gościach: zarówno tych starszych i tych młodszych. Literki, girlandy, ciasteczka, cyferki, słomki, serwetki, czapeczki, kubeczki. Wszystko to można kupić za niewielkie pieniądze bądź zrobić samodzielnie. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia solenizantki, które można przyczepić do ściany bądź umieścić w ramkach dekoracyjnych. Taki kącik wspomnień nie tylko doda wam tematów do rozmów, jest także świetnym unaocznieniem zmian waszej księżniczki na przełomie ostatnich miesięcy.

3. Balony. Zakładając, że na przyjęcie zostały zaproszone też inne maluszki. Balony z pewnością im się spodobają. Jest to dość spora dekoracja, która może zastąpić wiele mniejszych, jeżeli nie macie aż tyle czasu na przygotowania. Zeszłorocznym hitem są balony numerki, które i w tym roku z pewnością pojawią się nad stołami, pamiętajcie aby dobrać je kolorystycznie.

4. Tort. Wyczekiwana kulminacja imprezy, nie może pozostać zapomniana podczas waszych przygotowań. Niekoniecznie musi mieć 3-4 piętra, jednak warto dodać dekorację na szczyt. Imię, cyfrę czy marcepanowe dekoracje. Te ostatnie w szczególności będą chcieli zjeść najmłodsi.

5. Strój. Teraz już tylko zostaje nam ubrać ślicznotkę i możemy zacząć świętowanie.

photo: pinterest

N. & K.